У Києві багато місць, пов’язаних з Максимом Рильським – у тому числі Київський літературно-меморіальний музей, названий його іменем, у Голосієві. Поруч з нашою бібліотекою на вул.Діловій 10 був будиночок, де (і не тільки там) збирався інтелектуально-мистецький, літературний та політично-громадський український світ. Галина Журба в своїх спогадах "Від "Української хати" до "Музагету" згадує одне таке зібрання: "... молоденький Максимко Рильський ходить замислено по кімнаті, заклавши руку за пазуху гімназійної блюзи, осторонь від усіх. До мене нахиляється Микита Шаповал (Сріблянський), показуючи на нього очима. - Гляньте на Максимка, він тут між нами найсерйозніший, О, Максимко мудрий! З нього будуть люди". (Українська модерна проза. Антологія. Укладач Юрій Винничук, Харків, "Фоліо", 2018, стор. 431).
Максим Рильський – найбільш аристократичний з плеяди українських поетів свого покоління. Навіть вороги не могли заперечувати його талант. І, насамкінець, додамо, що він поет не тільки європейський, а також – дуже київський.
Запрошуємо у нашу бібліотеку ознайомитися з текстами Максима Рильського з видань родинного фонду Максима Рильського "Троянди й виноград" та Київського літературно-меморіального музею М.Т.Рильського.
Чекаємо на Вас!