Інформаційно-просвітницька година "Максим Рильський: Європейський майстер нашої поезії"

Сьогодні у бібліотеці ім.Петра Панча відбулась інформаційно-просвітницька година, присвячена 130-річчю від дня народження Максима Рильського - поета, що поєднував у собі найліпші якості. Можливо, він не був ідеальним борцем з різноманітними режимами. Романтик, символіст, найкращий представник середовища неокласиків. Таврований з початку 20-х років, далі – нещиро пригрітий владою. Зовні – провладний поет, насправді – весь час під дамокловим мечем спецслужб. Проте завдяки цій людині  зберігся зв'язок між діячами  Розстріляного відродження і українськими шістдесятниками. Читачі поважного віку пам'ятають його вечірні розмови щосуботи в улюбленій газеті киян - "Вечірньому Києві" у 1961-1964 роках.  
У Києві багато місць, пов’язаних з Максимом Рильським – у тому числі Київський літературно-меморіальний музей, названий його іменем, у Голосієві. Поруч з нашою бібліотекою на вул.Діловій 10 був будиночок, де (і не тільки там) збирався інтелектуально-мистецький, літературний та політично-громадський український світ. Галина Журба в своїх спогадах "Від "Української хати" до "Музагету" згадує одне таке зібрання: "... молоденький Максимко Рильський ходить замислено по кімнаті, заклавши руку за пазуху гімназійної блюзи, осторонь від усіх. До мене нахиляється Микита Шаповал (Сріблянський), показуючи на нього очима. - Гляньте на Максимка, він тут між нами найсерйозніший, О, Максимко мудрий! З нього будуть люди". (Українська модерна проза. Антологія. Укладач Юрій Винничук, Харків, "Фоліо", 2018, стор. 431).
Максим Рильський  – найбільш аристократичний з плеяди українських поетів свого покоління. Навіть вороги не могли заперечувати його талант. І, насамкінець, додамо, що він поет не тільки європейський, а також – дуже київський. 
Запрошуємо у нашу бібліотеку ознайомитися з текстами Максима Рильського з видань родинного фонду Максима Рильського "Троянди й виноград" та Київського літературно-меморіального музею М.Т.Рильського. 
Чекаємо на Вас!



Виставка Сергія Свідерського "Кримські етюди"

З 21 березня по 2 квітня у Музеї Марії Заньковецької (вул.Велика Васильківська, 121) проходитиме виставка українського художника, доброго друга нашої бібліотеки Сергія Свідерського "Кримські етюди". На виставці представлено 39 графічних та акварельних робіт цього талановитого митця. Практично всі вони оспівують найкрасивіші куточки Криму – невід'ємної частини України. Деякі з робіт Кримської серії вже експонувались у нашій бібліотеці, деякі вперше представлятимуться на суд широкої авдиторії.
Сергій Свідерський – художник, закоханий у Крим. Його роботи містять в собі спогади, емоції, відчуття, пережиті митцем на кримській землі. Кожна робота – це маленький світ, де панує краса природи, де час ніби зупинився, де можна відчути подих вітру, шепіт хвиль, аромат трав.
Виставка "Кримські етюди" надасть вам можливість зануритися в атмосферу Криму, відчути його неповторну красу, побачити його очима художника. Можливість ще раз згадати, що Крим – це Україна, що його краса є частиною нашої культури, нашої історії, нашої душі.
Запрошуємо усіх доєднатися до цієї мистецької події, насолодитися чудовими роботами Сергія Свідерського й відчути красу українського Криму.
Фото Даниїла Свідерського.