І рідна мова українська звучить як музика мені (Книжкова виставка до Дня української писемності та мови)

Пропонуємо Вам книжкову виставку "І рідна мова українська звучить, як музика мені", присвячену Дню української писемності та мови.
День української писемності та мови - державне свято, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня (за новим календарем), встановлене 9 листопада 1997 року Указом Президента "Про день української писемності та мови" на підтримку "Ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства".
За православним календарем - це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця - письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря, послідовника творців слов'янської писемності Кирила та Мефодія. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-Літописця і починається писемна українська мова. Нестор-Літописець був упорядником першої редакції "Повісті минулих літ". До цього найстарішого літопису входять статті церковного характеру, які мали завданням зміцнити ідею незалежності від Візантії та утвердження християнства на Русі.
Мова - духовний скарб нації. Це не просто засіб людського спілкування, це те, що живе в наших серцях: живе наша мова - живий наш дух, наша пісня, історія, єдність, наші письменники і вчені, наші державники й гетьмани, наші захисники, релігія, держава, наша минувщина, наша надія на перемогу і наше майбутнє. Мова - це зброя у війні зі страшним ворогом, який вдерся в Україну, щоб знищити нас як націю. 
Тож зберігаймо і розвиваймо своє, рідне. Читаймо українську літературу, відкриваймо для себе нові твори українських письменників, класиків і сучасників, говорімо українською, робімо це вдома, з друзями, на роботі. Вивчаймо українську мову, і навіть якщо ви вже володієте нею, завжди є можливість поглибити свої знання.
Пам'ятаймо, що українська мова – це наша спадщина, яку ми повинні берегти і передавати наступним поколінням. Давайте разом дбати про нашу рідну мову, щоб вона процвітала і звучала ще довгі роки!
З Днем української писемності та мови!

«О, скільки їх підводиться з безсмертя...» (До Дня пам'яті жертв розстрілів у Сандармоху)

З телеграми Об’єднання українських письменників «Слово», надісланої з Нью-Йорка 20 грудня 1954 року: «… 1930 року друкувалося 259 українських письменників. Після 1938 року з них друкувалося тільки 36. Просимо вияснити в МГБ, де і чому зникли з української літератури 223 письменники?» .

До Дня пам'яті жертв розстрілів у Сандармоху бібліотека ім. Петра Панча пропонує книжкову виставку «О, скільки їх підводиться з безсмертя...».
85 років тому (27 жовтня — 4 листопада 1937 року) у карельському лісовому урочищі Сандармох неподалік від столиці Біломорканалу Медвеж’єгорська відбувся масовий розстріл 1111 в'язнів так званого «першого соловецького етапу». Серед них — видатні майстри культури, вчені, державні діячі, священнослужителі з багатьох республік СРСР.
Із 1111 в’язнів цвіт української нації – священики, історики, державні діячі, режисери, багато письменників і поетів (усього понад 300 прізвищ). В книжковій експозиції бібліотеки ім. Петра Панча «О, скільки їх підводиться з безсмертя...» представлені кілька надзвичайно цікавих книжок про цю трагедію.