«Благословенні душі, що вміють випромінювати...»

Додатково до нашої книжкової виставки «Легенда дисидентського руху» про Зеновія Красівського пропонуємо історично-бібліографічну довідку про перше в українській історіографії видання про співзасновника підпільного Українського національного фронту (УНФ) Зеновія Красівського, який усе життя боровся за свободу України та легалізацію УГКЦ, відбувши за це 26 невільничих літ, та про його чарівну дружину Олену Антонів – берегиню політв’язнів, матір Тараса Чорновола.
Зенон Красівський – маловідомий загалові, але яскравий представник історії нескореної України другої половини ХХ ст., котрий, увібравши в себе націоналістичні переконання з дитячого віку, не змінював їх упродовж життя, не піддавався спокусам кон’юнктури. Сповідуючи ідеї «чинного націоналізму» Організації українських націоналістів (бандерівської), став подвижником українського спротиву, представляючи його національно-визвольний, правозахисний, релігійний і культурницький сеґменти. Від 1944 р. Зенон Красівський – у лавах ОУН(б), вояк Української повстанської армії, далі співзасновник УНФ, згодом діяч УГГ, співорганізатор Української Гельсінської спілки (УГС), Усеукраїнського політичного об’єднання «Державна самостійність України», очільник крайового проводу ОУН(б) в Україні, поборник леґалізації Української греко-католицької церкви (УГКЦ), політв’язень, жертва радянської каральної психіатрії. Окрім усього – автор художніх прозових і поетичних творів, серед яких історичний роман «Байда», збірки поезій «Месник», «Невольницькі плачі», пам’яток епістолярного жанру («Листи з неволі», «Владимирський централ») і публіцистики.

Розмовний клуб англійської мови «Talk Time»

Сьогодні в нашій бібліотеці відбулося чергове зібрання розмовного клубу з англійської мови «Talk Time». Щовівторка Ви маєте можливість у клубі "Talk Time" не тільки попрактикуватися в розмовній англійській мові, але й розширити коло своїх знайомств та отримати нові знання.
Отже, якщо ви захочете покращити свою розмовну англійську мову та знайти нових друзів, тоді завітайте в бібліотеку ім. Петра Панча до нашого розмовного клубу «Talk Time» щовівторка об 11:00.

Перегляд документального фільму "20 днів у Маріуполі"

19 листопада виповнюється 1000 днів від початку повномасштабного вторгнення російських військ в Україну. До відзначення цієї дати сьогодні ми подивилися документальний фільм "20 днів у Маріуполі", про російську облогу Маріуполя у лютому-березні 2022 року під час повномасштабного вторгнення РФ до України. Єдина команда журналістів, що опинилася у пастці в оточеному росіянами Маріуполі, продовжує свою роботу, документуючи трагедії війни. Фільм, створений українською командою у складі військового кореспондента, режисера Мстислава Чернова, фотокореспондента Євгена Малолєтки та продюсерки Василиси Степаненко, здобув «Оскар» у 2024 році в категорії «Найкращий повнометражний документальний фільм» і став першим фільмом-переможцем від України.