Фото-документальна виставка «Майдан – простір гідності, свободи та єднання» (до Дня Гідності та Свободи)

Шановні читачі! Пропонуємо вашій увазі фото-документальну виставку «Майдан – простір гідності, свободи та єднання» до Дня Гідності та Свободи.
21 листопада ми відзначатимемо День Гідності та Свободи, у день, коли на Майдані Незалежності у Києві розпочалися акції протесту проти рішення Кабміну про зупинку процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Євросоюзом, які значно поширилися на всю Україну після силового розгону мирної демонстрації в Києві вніч на 30 листопада.
Від 500 тис. до 1,5 млн. людей вийшли на вулиці Києва, протестуючи проти побиття студентів. Відбулася спроба взяти штурмом Адміністрацію Президента. У відповідь міліція застосувала сльозогінний газ та шумові гранати. Далі правоохорошці перейшли у наступ, під час якого десятки людей було травмовано. Пролунали головні вимоги протестувальників - відставка президента В.Януковича та уряду М.Азарова.
Ці дні показали всьому світу, що Україна – це країна, яка прагне демократії, європейських цінностей та гідного життя. Майдан став символом боротьби за свободу та незалежність. Наша виставка – це спроба зберегти пам’ять про ці події, передати її наступним поколінням і нагадати про важливість боротьби за свої права.
Запрошуємо вас відвідати нашу виставку.

Олена Антонів - «мадонна політв’язнів»

Олена Антонів
«Ідея живе лиш тоді, коли ти готовий за неї померти...» 
Олена Антонів

Додатково до нашої книжкової виставки «Легенда дисидентського руху» про Зеновія Красівського пропонуємо історично-бібліографічну довідку про Олену Антонів - дружину Зеновія Красівського.
17 листопада 1937 р. у м. Бібрка, нині Перемишлянського району Львівської області побачила світ Олена Антонів. Батько Тимофій Антонів (1902-1982), мати Наталія Коцюмбас (1907-1966), із козацького роду Кочубеїв. Прадід був дяком, листувався з Іваном Франком, дружив із поеткою Уляною Кравченко. Батьки завжди підтримували учасників руху опору - від січових стрільців до шістдесятників. На Олену Антонів вплинули жахливі картини тисяч закатованих енкаведистами політв’язнів у тюрмах Бібрки та Львова, відкритих під час німецької окупації. Вона самостійно вивчала історію України за забороненими довоєнними виданнями, постійно відвідувала службу Божу катакомбної Української греко- католицької церкви. Закінчивши школу, у 1955-1961 рр., навчалася на лікувальному факультеті Львівського медінституту.