Коза-квадробер, шапочка з фольги та Олег Винник: Маланка від Спудейського братства НаУКМА


Українські традиційні новорічно-різдвяні святкування довгий час перебували у тіні зрадянщеного Нового року. Студенти Спудейського братства НаУКМА, які вже багато років займаються відродженням традицій, цьогоріч представили на суд публіки свій сучасний погляд на Маланку.
Яскраве дійство було сповнене сміху та веселощів. Студенти вбралися у традиційні для Маланки костюми Кози, Бабусі, Циганки, Поліцейського, Лікаря та ін. Кожна сценка викривала актуальну суспільну проблему, викликала у присутніх купу емоцій - від сміху до журби. Співали щедрівки, жартували, а інколи й трохи підколювали присутніх, створюючи атмосферу справжнього народного свята.
Студенти в жартівливій формі торкнулися проблем, які хвилюють сучасне суспільство: квадроберінг, кумири, відносини у сім'ї. Такий підхід зробив виставу не лише розважальною, а й гостросоціальною.
Маланкування в бібліотеці ім. П.Й. Панча продемонструвало, що українські народні традиції живі і актуальні. Студенти Спудейського братства НаУКМА довели, що можна поєднувати глибоку повагу до минулого з креативним підходом до сьогодення. Це свято зібрало разом людей різних поколінь, подарувало масу позитивних емоцій і, ми в цьому впевнені, стало важливим внеском у збереження культурної спадщини України.
Щиро вдячні студентам Спудейського братства НаУКМА за захоплююче дійство і чекаємо на зустріч у наступному році!














 



 

"Василь Симоненко: поет, патріот, людина" (До 90-річчя від дня народження Василя Симоненка)

2025 рік став знаковим для української літератури: сьогодні ми відзначаємо 90-річчя від дня народження одного з найвизначніших поетів ХХ століття — Василя Симоненка. Його творчість досі є джерелом натхнення та глибокого осмислення як для українців, так і для численних шанувальників поезії в усьому світі.
Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року в містечку Біївці на Черкащині. Літературну діяльність він розпочав у юному віці, а до кінця свого короткого життя встиг залишити глибокий слід в українській літературі. Симоненко писав не тільки про любов до Батьківщини та її народних героїв, а й про складні моральні питання, що турбували його особисто. Його поезія виражає глибину думок, щирістю почуттів та безкомпромісністю у ставленні до навколишньої несправедливості.
Поет був одним із найбільших сміливих і прогресивних авторів свого часу. "Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!" — писав Симоненко у своїх поетичних рядках. Його твори не тільки збагатили українську культуру, а й стали важливою частиною боротьби за незалежність і гідність нації. 
Поезія Василя Симоненка — це глибокий внутрішній світ, що спонукає читача замислитися над питаннями життя, смерті, любові і ненависті, правди і кривди, це щира розмова з читачем, де кожне слово звучить з любов'ю до рідної землі, до українського народу.
Книжкова виставка «Василь Симоненко: поет, патріот, людина» є чудовою можливістю для молодих читачів відкрити для себе творчість поета, для старших поколінь — згадати його вірші, які мають велику силу і вплив у часи боротьби за незалежність, а також для всіх, хто бажає більше знати про Поета як про людину, яка через свою творчість виражала ідеї людяності, чесності та гідності.
Бібліотека ім.П.Й.Панча до ювілею Василя Симоненка підготувала книжкову виставу, яка надасть можливість кожному зацікавленому читачеві ознайомитися з найкращими творами поета, а також з історією його життя
.