"Василь Симоненко: поет, патріот, людина" (До 90-річчя від дня народження Василя Симоненка)

2025 рік став знаковим для української літератури: сьогодні ми відзначаємо 90-річчя від дня народження одного з найвизначніших поетів ХХ століття — Василя Симоненка. Його творчість досі є джерелом натхнення та глибокого осмислення як для українців, так і для численних шанувальників поезії в усьому світі.
Василь Симоненко народився 8 січня 1935 року в містечку Біївці на Черкащині. Літературну діяльність він розпочав у юному віці, а до кінця свого короткого життя встиг залишити глибокий слід в українській літературі. Симоненко писав не тільки про любов до Батьківщини та її народних героїв, а й про складні моральні питання, що турбували його особисто. Його поезія виражає глибину думок, щирістю почуттів та безкомпромісністю у ставленні до навколишньої несправедливості.
Поет був одним із найбільших сміливих і прогресивних авторів свого часу. "Народ мій є! Народ мій завжди буде! Ніхто не перекреслить мій народ!" — писав Симоненко у своїх поетичних рядках. Його твори не тільки збагатили українську культуру, а й стали важливою частиною боротьби за незалежність і гідність нації. 
Поезія Василя Симоненка — це глибокий внутрішній світ, що спонукає читача замислитися над питаннями життя, смерті, любові і ненависті, правди і кривди, це щира розмова з читачем, де кожне слово звучить з любов'ю до рідної землі, до українського народу.
Книжкова виставка «Василь Симоненко: поет, патріот, людина» є чудовою можливістю для молодих читачів відкрити для себе творчість поета, для старших поколінь — згадати його вірші, які мають велику силу і вплив у часи боротьби за незалежність, а також для всіх, хто бажає більше знати про Поета як про людину, яка через свою творчість виражала ідеї людяності, чесності та гідності.
Бібліотека ім.П.Й.Панча до ювілею Василя Симоненка підготувала книжкову виставу, яка надасть можливість кожному зацікавленому читачеві ознайомитися з найкращими творами поета, а також з історією його життя
.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар