Книжкова фото-документальна виставка "За покликом серця" (До Дня українського добровольця)

14 березня ми вшановуємо людей, яким завдячуємо життям у суверенній Україні. Це вони першими за покликом серця стали на захист української незалежности в 2014 році й стримали повзучу анексію наших територій. Це вони в перші дні великого вторгнення московії створили в своїх громадах загони територіальної оборони й фактично голіруч відбивали атаки озброєного до зубів скаженого ворога. Це вони – прості люди, які в цивільному житті були робітниками, селянами, вчителями, айтівниками, оперними співаками, бізнесменами, медиками, письменниками, – в один день перетворилися на мужніх воїнів і волонтерів. 
Сьогодні – день українського добровольця, затверджений постановою Верховної Ради України від 17 січня 2017 року. Саме 14 березня 2014 року з Майдану Незалежности на тренувальну базу в Нових Петрівцях вирушили перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану. Саме з цього почалася новітня історія українських добровольців чергової хвилі наших визвольних змагань. Але, звісно, феномен українського добровольчого руху сягає своїм корінням давніших часів. Ми пам’ятаємо Українських Січових Стрільців, чий гімн «Ой у лузі червона калина…» здобув нове життя під час повномасштабного вторгнення. Ми не забуваємо героїв Крут і безпрецедентний героїзм Української Повстанської Армії, яка воювала на 3 фронти й до останнього чинила спротив радянській владі. Що рухало цими людьми? Звідки вони брали мотивацію? Їм – слово: «Зараз вже ніхто не відповість, чому ми йшли, як не злякалися, як та чим збиралися воювати. На ту мить таких думок просто не виникало. …Це була війна. Безжальна. Справжня. Та, в якій немає романтики чи краси. Лише гостре бажання вижити, яке виникало тільки після… А в бою було неважливим. Ще. На тому боці був ворог. І я зовсім не хотів зрозуміти його мотивів. Бо йшов він по цій кам’яній землі. Моїй землі. На мене».
Бібліотека ім. П. Й. Панча підготувала до цієї дати книжкову й фотодокументальну виставку. Тут ви знайдете історію січових стрільців, УПА, дізнаєтеся, як зароджувалися українські добробати під час новітньої війни з московитами, «почуєте» голоси безпосередніх учасників подій 10-річної війни, а також ознайомитеся з творчістю цих мужніх, талановитих людей. Слава Україні!

Немає коментарів:

Дописати коментар