"Калейдоскоп всесвіту" Сергія Свідерського

У Муніципальній галереї мистецтв відкрилась виставка доброго друга нашої бібліотеки художника Сергія Свідерського під назвою "Калейдоскоп всесвіту". На виставці представлений творчий доробок, створений у різні періоди життя художника та у різних техніках - від кримських пейзажів до абстрактної тематики, від акварелі до графіки та нецке. Цікаво, що останні фантазійні роботи були написані паном Сергієм саме до цієї виставки всього за шість місяців.
Частина кримської серії донедавна експонувалася у нашій бібліотеці, тож, якщо ви не встигли насолодитися кримськими пейзажами, бажаєте ознайомитись з абстрактним живописом чи поринути у фантастичні світи, у вас ще є можливість зробити це до 9 лютого за адресою вул. Р. Рейгана, 6.
Вхід вільний.




 


 






Концерт "Зимова казка для Тетян"


Пропонуємо зануритись у музичну атмосферу Творчого вечора Тетяни Олєнєвої та її учнів, присвяченого Тетяниному дню "Зимова казка для Тетян", який відбувся 12 січня 2025 року у бібліотеці ім.П.Й.Панча.

Інформаційно-просвітницька година "Літературна спадщина Марії Матіос"

Сьогодні у бібліотеці ім.Петра Панча відбулась інформаційно-просвітницька година, присвячена життю та творчості відомої української письменниці Марії Матіос. Бібліотекар Анатолій Редько ознайомив відвідувачів зі списком останніх творів авторки, які є у бібліотеках Голосіївського району міста Києва. Особливо зосередили увагу на передостанньому її творі «Мами» - історії п'яти матерів, які втратили своїх дітей. Це дуже важкий для сприйняття текст про війну, про психологічні травми. Втрата дитини - особистий біль авторки цієї книжки: «Мами» присвячено пам’яті сина пані Марії, який відійшов в інші світи у 2019 році.
Після детального розбору творчості Марії Матіос, присутні мали змогу поставити запитання. Розмова точилася навколо впливу творчості письменниці на сучасну українську літературу та її ролі у формуванні національної свідомості.
На завершення заходу, бібліотекар Анатолій Редько закликав усіх присутніх не забувати про важливість читання і підтримувати українську літературу. Адже саме завдяки таким талановитим письменникам, як Марія Матіос, ми збагачуємо свій духовний світ і краще розуміємо себе та світ навколо нас.

Концерт Дитячої музичної школи №10 "Зимові візерунки"

17 січня о 14:30 запрошуємо вас на концерт Дитячої музичної школи № 10 "Зимові візерунки".
Вхід вільний.

Розмовний клуб англійської мови «Talk Time»

Два дні поспіль у бібліотеці працював розмовний клуб з англійської мови «Talk Time».  Отже, якщо ви захочете покращити свою розмовну англійську мову та знайти нових друзів, тоді завітайте в бібліотеку ім. Петра Панча до нашого розмовного клубу «Talk Time» у понеділок або вівторок об 11:00.

"Зимова казка для Тетян": незгасимий вогонь співучої душі

12 січня, у день ангела всіх Тетян, особлива атмосфера панувала у бібліотеці ім.П.Й.Панча. Затишний читальний зал перетворився на справжню концертну залу, де прозвучали мелодійні пісні та щирі романси у виконанні творчого колективу.
Вечір був присвячений творчості Тетяни Олєнєвої, талановитої керівниці студії, багато з пісень якої прозвучали цього вечора. Її ліричні тексти та мелодійні композиції знайшли відгук у серцях присутніх, створивши атмосферу тепла і затишку.
Концерт став справжнім подарунком для всіх присутніх. Після виступу глядачі довго нагороджували артистів щирими оплесками та квітами.
Щиро дякуємо пані Тетяні та її учням за радість творчого спілкування та подарований чудовий настрій!









Книжкові новинки на наших полицях

Отримали книжкові новинки у подарунок від нашого доброго друга Владислава Солодовника.
Справжній дар для книголюбів - особиста розповідь генерала Валерія Залужного "Моя війна" про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних сил України, а водночас - історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної. 
Також на наших полицях з'явився роман української радянської письменниці Ірини Вільде «Сестри Річинські», відзначений у 1965 році Шевченківською премією.
Вдячні за цікаві книжки і запрошуємо усіх до читання!

Коза-квадробер, шапочка з фольги та Олег Винник: Маланка від Спудейського братства НаУКМА


Українські традиційні новорічно-різдвяні святкування довгий час перебували у тіні зрадянщеного Нового року. Студенти Спудейського братства НаУКМА, які вже багато років займаються відродженням традицій, цьогоріч представили на суд публіки свій сучасний погляд на Маланку.
Яскраве дійство було сповнене сміху та веселощів. Студенти вбралися у традиційні для Маланки костюми Кози, Бабусі, Циганки, Поліцейського, Лікаря та ін. Кожна сценка викривала актуальну суспільну проблему, викликала у присутніх купу емоцій - від сміху до журби. Співали щедрівки, жартували, а інколи й трохи підколювали присутніх, створюючи атмосферу справжнього народного свята.
Студенти в жартівливій формі торкнулися проблем, які хвилюють сучасне суспільство: квадроберінг, кумири, відносини у сім'ї. Такий підхід зробив виставу не лише розважальною, а й гостросоціальною.
Маланкування в бібліотеці ім. П.Й. Панча продемонструвало, що українські народні традиції живі і актуальні. Студенти Спудейського братства НаУКМА довели, що можна поєднувати глибоку повагу до минулого з креативним підходом до сьогодення. Це свято зібрало разом людей різних поколінь, подарувало масу позитивних емоцій і, ми в цьому впевнені, стало важливим внеском у збереження культурної спадщини України.
Щиро вдячні студентам Спудейського братства НаУКМА за захоплююче дійство і чекаємо на зустріч у наступному році!